Høgfjellsdraum på Hardangervidda
Med vår pakke vil du få en flott båttur innover idylliske Møsvatn med katamaranen MB Fjellvåken, nydelig mat og overnatting på en av Hardangerviddas turisthytter, Mogen Turisthytte, samt et besøk på den prisbelønnede utstillingen til Hardangervidda Nasjonalparksenter.
Idyllisk båttur på Hardangervidda med MB Fjellvåken
MB Fjellvåken tar deg med på en idyllisk båttur fra Skinnarbu til Mogen. Du får oppleve den vakre naturen og de vegløse gårdene rundt Møsvatn. Flere av gårdene her har du kanskje sett på NRK serien "Der ingen skulle tru at nokon kunne bu".
Avgang 09.30 fra Skinnarbu. Båtturen tar 1 time og 15.minutter. På grunn av lav vannstand på Møsvatn, legger MB Fjellvåken i land på Liset. Derfra er det 3 km å gå til Mogen Turisthytte. Dette er en fin og lett rusletur langs enden av Møsvatn. Grusvei hele veien.
Mogen Turisthytte er en klassisk DNT hytte med køyesenger, vask på rommet og felles dusjfasiliteter
Vel inne på Mogen Turisthytte har du tid til å utforske området før middag kl 18.30.
Vi anbefaler en tur langs den tilrettelagte stien "Kvennavegen". Dette er en fin tur med lyttestolper underveis slik at du kan lære mer om dette veiløse samfunnet. Elven Kvenna er også vel kjent for sine gode fiskemuligheter. Fiskekort kan kjøpes på turisthytta.
18.30 er det tid for middag. Det blir servert en nydelig tre-retters middag som er basert på lokale råvarer.
Dagen etter er det frokost fra 08.00 - 09.30. Retur med Fjellvåken kl. 15.30
Hardangervidda Nasjonalparksenter
Vi anbefaler et besøk på Hardangervidda Nasjonalparksenter på Skinnarbu. Her vil du finne en prisbelønnet og interaktiv utstilling om naturen og villreinen på Hardangervidda. Nydelig utsikt over Møsvatn fra Café Panorama.
Se åpningstider på: www.hardangerviddanasjonalparksenter.no
Avbestilling
Avbestilling inntil 15 dager før avreise: 300 kr i gebyr
Avbestilling mellom 15 – 3 dager før avreise: belastes 50 % av reisen
Avbestilling senere enn 3 dager før: ingen refusjon