Om
Rjukanfossen ble tidlig kjent som en av Europas største naturattraksjoner. Tidlig på 1800-tallet kom turister til stedet for å la seg imponere og skremme av det veldige vannfallet.
Krokan Turisthytte ble bygd i 1868 og ligger rett ved fossen. Dette er Den Norske Turistforeningens første turisthytte.
Norsk Hydro overtok hytta og Rjukanfossen i 1905 og hytta er således Norsk Hydros første eiendom. Fra denne store turistsatsingen fra 1800-tallet kan du spasere på stier til toppen av fossejuvet, se den gamle tennisbanen og rester etter biljardsalongen ved juvkanten. Her finner man også statuen av Claus Helberg.
Krokan Turisthytte kan tilby to koselige tømmerhytter fra 16-1700 tallet med fire sengeplasser i hver hytte, til utleie.
Book hytte på Krokan HER
Fasiliteter
Aktiviteter
- fotturer
- kultursti
- turstier
Generelle fasiliteter
- parkering for buss og lastebil
- parkeringsplass
Natur og terreng
- fjellterreng
- fotturområde
- utsiktspunkt