Om
Rjukan Hytteby sine hytter er kopier av de første arbeiderboligene som ble reist i forbindelse med industrietableringen i begynnelsen av 1900-tallet.
Disse boligene ligger vest i Rjukan og kalles Flekkebyen på grunn av de ulike fargene som ble brukt. Derfor er Rjukan Hyttebys hytter også "flekkete".
Rjukan Hytteby sine hytter glir vakkert inn i Rjukans miljø og danner en " by " i byen.
2 og 5-sengs hytter
Hyttene til Rjukan Hytteby har to ulike størrelser, 2-sengshytte og 5 -sengshytte.
Hyttene er meget fine med egen uteplass og parkering.
Alle hyttene til Rjukan Hytteby har kabel-TV og fri trådløs internett tilgang.
De store hyttene til Rjukan Hytteby har plass til 4- 5 personer, fordelt på hems med 3 senger og soverom med 2 senger. Stue m/TV og kjøkkenkrok. Bad m/dusj og WC. Fri tilgang til trådløst internett.
Det er tillatt med husdyr i de store hyttene.
De små hytter har 2 senger, enkelt utstyrt kjøkken, flat-TV og bad med dusj og WC. I prisene er det sengetøy, håndkle og rengjøring inkludert på disse små hyttene.
Rjukan Hytteby har servicebygg med resepsjon og kro.
Rjukan Hytteby på Trip Advisor
Rjukan Hytteby har fått topp score på Trip Advisor, og det er sagt at "Rjukan Hytteby er like fint som et fint hotellrom".
Miljøfyrtårn
Rjukan Hytteby er Miljøfyrtårn sertifisert.
Fasiliteter
Generelle fasiliteter
- internett
- kafé
- lekeområde
- parkeringsplass
- Røyking ikke tillatt
Mat og drikke
- pizza
Romfasiliteter
- kjøkken
- TV
Sesong
- Hele året
Skjenkerettigheter
- matservering med øl og vinrettigheter
Spesial
- byområde
TripAdvisor

- Service
- Verdi
- Renslighet
- Sted
- Ypperlig33
- Svært bra26
- Gjennomsnitt6
- Dårlig2
- Forferdelig3